Omegon Telescope N 76/700 AZ-1 ja Skywatcher Teleskop AC 60/700 Mercury AZ-2. Endal ei ole, aga oman kogemust 60mm akromaatilise teleskoobiga. Esimene on siis Newtoni tüüpi reflektor teleskoop 76mm apertuuriga ja teine akromaatiline refraktor 60mm apertuuriga. Eks nad mõlemad ole omadustelt sarnased mainitud Galileoskoobile, kuigi suuremate apertuuridega. Mõlemal on alumiiniumjalad ja piltide pealt paistab, et sarnase kinnitusega. Võin öelda, et need jalad on ilmselt liiga nõrgad, et teleskoopi korralikult (ilma värinata) paigal hoida. Galileoskoobi puhul on eeliseks see, et saad ise talle kolmjala alla panna (mõni tugevam fotostatiiv vms.). Samas see tõstaks kogu komplekti hinna vähemalt mitmekordseks. Omegoni ja Skywatcheri teleskoopide eelis Galileoskoobi ees on nende mugavamad okulaarid (on nupp kust teravust keerata). Kui nüüd vaadata, mis kummagi komplektiga pakutakse, siis võib öelda, et Omegoni variant on mõistlikum. Skywatcher pakub komplektis suhteliselt kasutut Barlow läätse (10mm okulaariga annab ta ilmselgelt teleskoobi võimeid ületava suurenduse ja 20mm okulaariga dubleerib see lihtsalt 10mm okulaari suurendust). Samas on Skywatcheri komplektis diagonaalpeegel, millega mõnikord hea (mugav) näiteks loodust vaadata.
Mis siis nendega näha võiks. 60mm näitab ära Jupiteri kuud ja vöödid. Saturni rõngast on kah näha. Kuu on kindlasti ilusti vaadeldav. Heledamaid süvataevaobjekte on ka näha (enamasti ikka lihtsalt uduse laiguna). 76mm variant siis ilmselt sama pädev.
Üldiselt algajale ilmselt sobilikud teleskoobid (hinna mõttes vähemalt), kuid ammendavad ennast kiiresti (võivad põhjustada ka muidugi pettumuse, kasutaja suurte ootuste tõttu).
Ajah, hea ja odavaga on nagu ikka, tuleb osta kaks tükki: hea ja odav