sviljar kirjutas:Eks selle pilditöötlusega on nagu on. Seda peab õppima ja katsetama, üle ei tohi teravustada töödeldes ja ebaloomulikke värve tekitada. Iris vist raskem programm kui gimp, kuid irisel jälle rohkem võimalusi.
Gimp ja IRIS on kaks väga erinevat tööriista. Kui sa otsustad IRIS kasuks, siis kasuta seda kaadrite eeltöötluseks (pime, tasa etc lahutamine jms) ning piltide kokku ladumiseks. Gimp selleks ei kõlba. Gimp'is õid heal juhul hiljem teksti lisada ja värve veidi veel kruttida aga kuna see on vaid 8-bit, pole sealt midagi head loota.
Alguses võiksid proovida
DSS). See on selline hea lihtne programmijupp, kus ühest otsast lähevad kaadrid sisse ja teisest tuleb pilt välja. Kindlasti loe kasutusjuhendit.
Kuna a liikusid seebika pealt DSLR peale, siis:
* kasuta kindlasti RAW formaati.
* Kui pildid on liiga suure mahuga, vähenda resolutsiooni.
* Ära kasuta kaamera enda müralahutus funktsiooni.
* Kasuta aegvõtet või hangi endale
distantspäästik (näpuga vajutamine unusta ära).
Kõik küsimused, mis sul seda lugedes tekkisid, on lahti seletatud su kaamera kasutusjuhendis
Mõned soovitused veel:
* Teravusta heledal tähel. Kasuta Bahtinovi maski või LiveView? zoomi (uduse pildiga pole pärast midagi teha)
* Leia parim säri ehk optimaalse SNR'iga. Kõige lollikindlam moodus, mida ma tean on see, et vaadates testkaadri histogrammi, peab "künka" tipp histogrammi keskjoonest vasakule jääma. Hea koht tipule on 1/4 joonel (25% joonel või selle lähedal)
* Pildista maksimaalne arv kaadreid ja aegajalt kontrolli, kas pilt on ikka terav. (temperatuur, raske kaamera jne mõjutavad fookust)
...ja veel umbes sada asja aga alustuseks piisab küll