Paraku on see üritus pelgalt emotsioonide ülekeemisest tingitud. Pluuto ON suurtest planeetidest erinev, seda nii mastaapide kui arengu mõttes. Ja Pluuto-sarnaseid taevakehi on seal piirkonnas teisigi. Potensiaalselt päris palju - sadu või tuhandeid. Kas 20 aasta pärast oleks meie Päikesesüsteemis 500 planeeti?
Reaalteadustes on olulisel kohal uurimisaluste objektide klassifitseerimine. Kui peale Charoni avastamist sai selgeks Pluuto mass ja veidi hiljem ka läbimõõt, siis oli selge, et teist sellist
planeeti meie Päikesesüsteemis ei ole. Kuna Pluuto oli ainukene selline objekt ning mitukümmend aastat planeedina käsitletud, siis ei võetud tol ajal midagi ette. 1990ndatest alates (kuni tänapäevani ja ka tulevikus) avastati mitmeid Pluutoga võrreldavaid või suisa suuremaid taevakehi, mille põhilised tunnused on sarnased Pluuto omadega. Loomulikult hakatakse neid statistilise valimi kasvades pidama erinevasse klassi kuuluvateks taevakehadeks.
Väga suuresti on selle liikumise taga Ameerika Ühendriikide aktivistid, kes ajendatuna emotsioonidest (ja mitte faktidest), proovivad muuta otsust, mis võttis USA-lt ära au olla Päikesesüsteemi planeedi avastaja kodumaa. Kui foorumi lugejatel on samuti soov toetada meretaguseid aktiviste nende võitluses psühholoogilise trauma tekitamise vastu, siis on teil loomulikult võimalus olemas
Üks tore link ka:
http://www.space.com/searchforlife/0609 ... itics.htmlEriti toredad on viidatud artikli allosas oleva pöördumise punktid 3. ja 5.